ЩО РОБИТИ ЯКЩО ПОМЕРЛА ЛЮДИНА?

Смерть людини майже завжди стає несподіванкою. У такій складній ситуації досить легко розгубитися, проте потрібно постаратися взяти себе в руки, адже обставини вимагають виконання певних процедур. Похоронний дім "Memento mori" ознайомить вас з черговістю необхідних дій.

Незалежно від часу доби!

• Насамперед слід звернутися в  міську службу ритуальної допомоги, де вам нададуть необхідну допомогу і проконсультують. Консультація фахівців служби допомоги (097) 570-75-75, включає в себе всі питання, охоплюючи і ті пункти, які ми виділили далі.

• В обов'язковому порядку потрібно викликати медиків, які повинні констатувати смерть. Якщо людина померла вдома і в денний час доби, то це може зробити дільничний лікар, якщо вночі - швидка допомога.

• Також, обов'язковим є виклик міліції. Співробітники міліції повинні оформити протокол огляду трупа, а в разі необхідності виписати направлення на судово-медичний розтин.

• Наступний етап, це отримання медичного свідоцтво про смерть.

У разі якщо смерть сталася будинку в денний час:

• Що б отримати медичне свідоцтво про смерть - потрібно звернутися в поліклініку. З собою треба мати: амбулаторну картку померлого, паспорт померлого і паспорт заявника. У поліклініці можуть прийняти рішення і про направлення померлого на патологоанатомічний розтин в морг (в такому випадку медичне свідоцтво про смерть оформляється в морзі).

• Якщо покійного направили на розтин, потрібно викликати спеціалізовану машину для перевезення трупів. В Хмльницькому, такий виклик можна зробити, зателефонувавши за телефоном «міської служби ритуальної допомоги»

У разі якщо людина померла, вдома або в громадському місці, вночі:

• В даному випадку необхідно зробити виклик в міську службу ритуальної допомоги та викликати фахівця на місце смерті. Співробітники ритуальної служби зроблять транспортування тіла в морг, забравши у вас бланк констатації смерті, протокол огляду трупа і направлення на судово медичний розтин. У морзі, взявши з собою паспорта, ви зможете оформити медичне свідоцтво про смерть.

ОСОБЛИВІ ВИПАДКИ:

Якщо людина померла в лікарні, найчастіше, його направляють в морг цієї лікарні, сповіщаючи про смерть родичів. Там же відбувається оформлення медичного свідоцтва про смерть.

Якщо людина померла насильницькою смертю - тіло направляють в судово-медичний морг, а за фактом смерті, співробітниками міліції, повинна бути проведена перевірка, результатом якої може стати порушення кримінальної справи. Після чого буде видано дозвіл на поховання покійного. Після отримання дозволу слід робити подальший збір документів.

Якщо людина померла в громадському місці, тіло також буде направлено в судово-медичний морг. У такому разі потрібно буде приїхати в судово-медичний морг на впізнання.

Якщо людина померла за кордоном, слід звернутися в консульство країни, громадянином якої є покійний, для реєстрації факту смерті і рішення формальних питань з місцевою владою. Транспортуванням померлих із закордону, в Україні займається наш похоронний дім.